ADANA – MERKEZ Myk Sertifikası Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Sertifikası

Henüz yorum yapılmadı

ADANA – MERKEZ Myk Sertifikası Emlak Sertifikası Nasıl Alınır?

ADANA – MERKEZ Myk Sertifikası Emlak Yetki Belgesi Nasıl Alınır?

 

   ADANA – MERKEZ Myk Sertifikası ilçesinde emlak ofisi açmayı düşünüyor veya bir emlak ofisiniz varsa 5 Haziran 2018 tarihli Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği ve en son düzenlenmiş hali olan 14 Ekim 2020 tarihli Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği  kapsamında Emlak Sektöründe getirilen yeni düzenlemeler sizi ilgilendiriyor demektir. Yönetmelik kapsamında Seviye 4 Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Seviye 5 Sorumlu Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında detaylı bilgi için ADANA – MERKEZ Myk Sertifikası  Emlak danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi ve MYK sorumlumuz ile iletişim numaralarımızdan irtibata geçebilirsiniz.

 

    Muğla Köyceğiz bölgesinde tüm Türkiye de olduğu gibi Emlakçılar, Mesleki Yeterlilik Belgesi olmadan çalışamayacak. Mesleki Yeterlilik Belgesi almaları da tek başına yeterli olmayacak. En az 100 saatlik eğitim aldığını gösteren Üniversite Onaylı Emlak Danışmanlığı Mesleki Eğitim Belgesi almaları gerekecek.

 

    5 Haziran 2018 öncesi Milli eğitim bakanlığı Onaylı Mesleki Eğitim Belgesi almış olanlar, vergi levhası olanlar ve  herhangi bir oda kaydı olanlar kapsam dışında tutulmuştur. Bu kişilere hak verilmiştir. Hak sahibi kişileri 31 mart 2020 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.  Şu anki düzenlemelere göre Bu 3 şartı sağlayanların herhangi bir belge alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Direk ADANA – MERKEZİl Ticaret Müdürlüğüne başvurup, Emlak ofisleri için yetki belgesi alabilirler.

 

    İlgili şartları sağlamayanların, Üniversitelerin ilgili bölümünden ”Emlak ve Emlak Yönetimi ” mezun olma şartı veya Mesleki Yeterlilik Belgesi alma şartı getirilmiştir.

 

ADANA – MERKEZ Myk Sertifikası Emlak Danışmanlığı Belgesi ve Sorumlu Emlak Danışmanlığı Belgesi Mesleki Yeterlilik Sınavı

ADANA – MERKEZ Myk Sertifikası  Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi kapsamında test ve uygulama sınavı yapılmaktadır. Test sınavında temel iş güvenliği soruları ile birlikte pazarlama yöntemleri hakkında basit, temel sorular sorulmaktadır. Uygulama sınavında ise yüz yüze mülakat tarzında portföy pazarlama yöntemleri vb. sorular sorulmaktadır. Online Uzaktan Eğitim , mykkursu ve mesleki yeterlilik egitimi Eğitim ve Belgelendirme kurumu olarak firmanızda Sorumlu Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapılması yönünde planlama yapabiliriz.

 

 

Yorum yapın

Your email address will not be published.

Nasıl Yardımı Olabilirim ? Mesaj İçin Tıklayın