CE Markalama Sertifikalı Eğitim Programı

CE Markalama Sertifikalı Eğitim Programı2023

0 Comments

CE Markalama Sertifikalı Eğitim Programı 2023 Mesleki Eğitimler Sertifika Programı

Description

Avrupa Birliği pazarında satılacak bir ürünün eğer Avrupa Birligi Direktiflerinden birinin veya birkaçının kapsamına giriyorsa CE Markasını taşıması yasal bir zorunluluktur. “CE” Markası adını Fransızca “Avrupa’ya Uygunluk” anlamına gelen “Conformité Européene” kelimelerinin baş harflerinden almıştır. Bu düzenleme, üreticilerin CE işaretini ürünlerin üzerinde, ambalajlarında ve ürün hakkındaki her türlü doküman üzerinde kullanmalarını zorunlu kılmaktadır.

Eğitim İçeriği

CE MARKALAMA  EĞİTİMİ

CE İŞARETİNE GENEL BAKIŞ Avrupa Birliği pazarında satılacak bir ürünün eğer Avrupa Birligi Direktiflerinden birinin veya birkaçının kapsamına giriyorsa CE Markasını taşıması yasal bir zorunluluktur. “CE” Markası adını Fransızca “Avrupa’ya Uygunluk” anlamına gelen “Conformité Européene” kelimelerinin baş harflerinden almıştır. Bu düzenleme, üreticilerin CE işaretini ürünlerin üzerinde, ambalajlarında ve ürün hakkındaki her türlü doküman üzerinde kullanmalarını zorunlu kılmaktadır.
Eğitim konuları:

CE İşareti nedir?
CE Faydaları Nelerdir?
CE İşareti kapsamı nedir?
* Yönetmelikleri
* Mevzuatı

AB ürün mevzuatı, ithalat ve ihracatçılar için bilinmesi gerekenler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yasalarının AB ürün mevzuatıyla uyumu ve sanayiciler için zorunlu uygulamaları hakkında bilgiler verilecektir.

4 Uzaktan Eğitim Saati