Teduway

Son Güncelleme 16 Ocak 2021

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası

(0 Değerlendirme)
42 öğrenci
Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ KURSU MEB ONAYLI 160 SAATLİK SERTİFİKA

BİLGİSAYAR İŞLETMENİ

Bilgisayar İşletmeni günümüzde hızla değişen ve ilerleyen teknolojik koşullar doğrultusunda en çok ihtiyaç duyulan meslek gruplarından birisi haline gelmiştir. Kamu kurumlarından özel sektöre kadar birçok alanda bilgisayar işletmeni ihtiyacı bulunmaktadır.

Sektörlerin ihtiyaçlarına cevap vermek bilgisayar işletmenliği alanındaki açıklar için en donanımlı elemanları yetiştirmek üzere online hizmet veren kurumumuz, değişen teknolojik ve bilgisayar bilimlerine uygun olarak eğitim vermekte ve kursiyerleri yetiştirmektedir.

Kimler bilgisayar işletmeni olabilir?

Bilgisayar işletmeni olmak için en az ilkokul derecesi eğitim ve öğretim hayatının tamamlanmış olması önemli bir kriterdir. Ancak en önemli konu bilgisayar işletmenliği için Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı yeterlilik sertifikası almış olmak ve bilgisayarlar konusunda yeterli donanıma sahip olmaktır. Kamu kurumlarında artık tüm işlemlerin bilgisayarlar aracılığı ile yapılması ve bilgisayarların düzenli çalışması için gerekli bakımlarının yapılması gerektiği bilgisayar işletmenliği alanında eleman ihtiyacı ortaya çıkarmıştır. Kamu kurumlarında işlerin işleyişinde meydana gelebilecek aksaklıkların düzenli bakımlar eşliğinde önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Bilgisayar işletmeni olmak için gereken bilgiler nelerdir?

Bilgisayar işletmeni adayı kişilerin öncelikli olarak çok iyi derecede Microsoft Office bilgisinin olması gerekir. Office araçları ile döküman hazırlama, dilekçe yazma, başvuru formu hazırlama gibi bilgilere tamamen hakim olacak ve bunları pratik bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Gerekli yazılım bilgilerinin yanı sıra bilgisayarları en iyi şekilde kullanmayı bilmek de bu meslekte diğer önemli bir kriterdir. Bilgisayarları en iyi şekilde kullanmayı öğrenerek karşılaşabileceğiniz çeşitli sorunlara karşı hızlı çözümler üreterek sorunların kısa sürede giderilmesini sağlayacaksınız

8 / 100
User Avatar
(0)
4 Değerlendirme

Değerlendirme

5 Yıldız
0
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
0.0
0 Yıldız

“Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası” Eğitimine ilk değerlendirmeyi yapın.

Nasıl Yardımı Olabilirim ? Mesaj İçin Tıklayın