Teduway

Son Güncelleme 16 Ocak 2021

Galericilik Sertifikası Seviye 4

(7 Değerlendirme)
0 öğrenci
Galericilik Sertifikası Seviye 4

Galeri Sertifikası Myk Seviye 4

Myk Motorlu Kara Taşıtları Araç Alım Satım Sertifikası

 

Mesleki Yeterlilik Kurumu Seviye 4 Galericilik Sertifikası

Bilindiği üzere,

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan; ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin usul ve esasları düzenleme amacı taşıyan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik” 13.02.2018 tarihli 30331 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yönetmelik kapsamında gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların kendileri, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerinden en az biri, şubelerde ise şube müdürü ile ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapılan işletmede pazarlama ve satış personeli olarak çalıştırılan kişilerin Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı (Seviye 4) ve Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye 5) MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları gerektiği belirtilmiştir.

Galericilik Sertifikası Nasıl Alınır?

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmeniz için  mesleğe ait ulusal yeterliliği bulunan ve MYK tarafından bu ulusal yeterlilikte sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilmiş Online Uzaktan Egitim  kuruluşunun bulunması gereklidir. Başvurunuzu buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Sınav ve Belgelendirme Nasıl Oluyor?

galericilik belgesi sınavı

Sınavlar tarafımızca Türkiye’nin her ilinde belirli zamanlarda gerçekleşiyor, sınavlara katılmak için başvuru şartlarını taşımanız yeterli olacaktır.

Sınavlar: Teorik(Test) – Pratik (Mülakat) Olarak 2 Aşamada gerçekleşmektedir.

Test çoktan seçmeli sorular halinde 40 sorudan oluşmaktadır başarılı olmanız için 70 puan alınması yeterlidir.

Pratik Yüz yüze mülakat şeklinde ve galericilik alanı ile ilgili sorular sorulmaktadır, örnek olarak ( Araç alırken nelere dikkat edersiniz? – Araç satarken nelere dikkat edersiniz? ) başarılı olmanız için 70 puan alınması yeterlidir.

Myk Seviye 4 Galeri Sertifikasına hak kazandıktan sonra e-devlet üzerinden belgelerinizi görebilirsiniz, belge ve kart basım ücreti 200₺ ‘yi ödedikten sonra sertifikanız ve kimlik kartınız adresinize kargo ile gönderilecektir.

Galericilik yeterlilik belgesi ile artık araç alım satım işlerini yasal olarak yapabilme şartlarını sağlamış bulunursunuz galericilik belgesi

Galericilik sertifikası

İlgili yönetmelik ile belirlenen şartları sağladığınız takdirde artık galericilik yeterlilik belgesi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

Oto Alım Satım Mesleki Yeterlilik Belgesi Seviye 4 ve Seviye 5

Meslekteki beceriyi ve tecrübeyi gösterir.Oto alım satım mesleki yeterlilik belgesi, Seviye 4 ve Seviye 5 iki alanda düzenlenir.


Araç Satış Yetki Sertifikası Başvuru

Sınav başvurusunu Online olarak buradan yapılabilirsiniz. Araç satış yetki sertifikası başvuru işlemleri, belgelendirme kuruluşlarına yapılabilir.

Myk Galeri Oto Alım Satım Sınav Soruları

Sınav soruları önceki dönemlerde çıkan sorular olmak üzere Online Eğitim‘den  kuruluşlarından temin edilebilir. Myk galeri Oto alım satım sınav soruları örneklerini web siteleri üzerinden de bulabilirsiniz.


Myk Galericilik Sertifika Belgesi Fiyatı

Sertifika sınav ücretleri fiyatları MYK kurumu tarafından belirlenmiştir. Sınava katılmak için başvuran adaylardan alınır. myk galericilik sertifika belgesi fiyatı bizden öğrenebilirsiniz.

Oto Alım Satım Yetki Belgesi Nereden Alınır?

Online Uzaktan egitim kuruluşuna başvuru yaparak, Oto alım satım yetki belgesi nereden alınır sorusuna cevap bulabilirsiniz. Mesleki belge zorunluluğu olan birçok meslekte eğitim ve sınav yapabilme imkanımız bulunmaktadır.


İkinci El Araç Satış Yetki Belgesi Nereden Alınır

Sınavda başarılı olanlar, belge almaya hak kazanırlar. İkinci el araç satış yetki belgesi nereden alınır sorusunun cevabı da, yukarıdaki başlıkta anlatılan gibidir.


Galerici Yetki Belgesi Nereden Alınır

Galerici yetki belgesi, galeri sahibi olmak isteyenler tarafından alınması zorunlu belgedir. Belge alabilmek için belgelendirme kuruluşuna başvuruda bulunmak ve sınavlara girmek gerekir. Galerici yetki belgesi nereden alınır sorusunun cevabı yukarıda anlatılan gibidir.

 

74 / 100
İçerik Hazırlanıyor
User Avatar
(0)
323 Değerlendirme

Değerlendirme

5 Yıldız
2
4 Yıldız
5
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
4.3
7 Değerlendirme
 1. Levent Gülmezoğlu

  izmir emlak kursu aldım 7

 2. Çetin Bür

  sertifkalar hızlı 7

 3. Hüseyin Koşan

  çok iyi kurs 8

 4. Mustafa Kaskatı

  emlakçılık belgesi 6

 5. Ahmet Zor

  emlakçılık 12

 6. Fırat Yavaş

  alın 12

 7. MYVİA RENT

  kesinlikle tavsiye 13

Değerlendirme Ekle

Nasıl Yardımı Olabilirim ? Mesaj İçin Tıklayın