Teduway

Son Güncelleme 16 Ocak 2021

MONTESSORİ EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKASI

(9 Değerlendirme)
0 öğrenci
MONTESSORİ EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKASI

MONTESSORİ EĞİTİMİ NEDİR ?
Hayatın en önemli dönemi üniversite çalışmaları değil, doğumdan altı yaşa kadar olan süredir. Çünkü bu dönemde çocuk gelecekte olacağı yetişkini inşa eder. Sadece zeka değil, insanın bütün mümkün becerileri bu dönemde oluşur. Hiçbir yaşta çocuk zekice bir yardıma bu dönemde olduğu kadar ihtiyaç duymaz.
Maria Montessori

Montessori, çocuğun bireysel becerileri ve ilgi alanlarına uygun olacak şekilde, her çocuğun farklı öğrenme hızına sahip olduğunu kabul eden, özgür eğitim bilimidir. İsmini ise yöntemin geliştiricisi olan İtalya’nın ilk kadın doktoru, Pedagog Maria Montessori’den almaktadır.

MONTESSORİ YÖNTEMİ
Çocuğun eline koymadığınız şeyi aklına koyamazsınız. İşime, iyi buğday tohumlarını biriktirmiş ve bereketli bir parça toprak bağışlanmış bir köylü gibi başladım. Dilediğim gibi ekip biçecektim. Ama öyle olmadı. Toprağın üstündeki otları ayıkladığımda altın buldum. Otlar çok değerli bir hazineyi saklıyormuş.
Maria Montessori

Düzen ve öz disiplin sağlanarak çocuğun kendi potansiyelini gerçekleştirebileceği özgür bir alan yaratmak ve çocuğun hata yapmasına, bu hataları kendi düzeltmesine, araştırmasına ve denemesine olanak sağlamak montessori yönteminin temelidir.

MONTESSORİ EĞİTİMİNİN AMACI
Eğitimde metot değil, insan kişiliği göz önüne alınmalıdır.
Maria Montessori

Çocuklara doğru zamanlarda doğru sorumluluklar vererek , özgüvenli çocuklar yetiştirmeyi amaçlayan Maria Montessori bu şekilde çocukların kendilerine yeterli olabildiklerini gözlemlemiştir.

Montessori Yöntemi’ni geleneksel eğitim yöntemlerinden ayıran en önemli farklılık çocuğa saygı duymak ve özgüvenli çocuk yetiştirmektir.

Montessori eğitiminde, tüm insanlarda varolan doğal meraklarını her an giderme özgürlüğüne sahip olan çocuklar, bu sayede ömür boyu sürecek öğrenme deneyimleri için sağlam bir temel oluşturabilirler.

MONTESSORİ EĞİTİMİNİN SİZE KAZANDIRACAKLARI
Savaşların içinde en insanlık dışı olanının ortasında barış ve insanlık için çalışıyoruz. Şu anda gözlerimizi gelecekte dünyanın bütün umutlarını bağladığı o küçük çocuğa çeviriyoruz.
Maria Montessori

Montessori Yöntemi özünde üreten ve mutlu insanlar yetiştiren bir hayat eğitimidir.

Bugün de, başlangıçta olduğu gibi, eksen çocuktur; Montessori okullarında kullanılmak üzere geliştirilen çeşitli araç ve gereçler, hazırlanan ortam, çevre, hepsi çocuğun değerini anlamak, kavramak, giderek ona saygı duymak ilkesine dayanır.

Maria Montessori’nin bizzat kendi sözlerinden yola çıkarak bu eğitim modeli ile düzen ve özdisiplin yoluyla, bedensel, entelektüel ve duygusal potansiyeline tam anlamıyla ulaşmış özgür bireyler yetiştirebilirsiniz.

Okullarda, kolejlerde montessori eğitim modeli, eğitim verebilir ve montessori sınıfı oluşturabilir, montessori okulu açabilirsiniz.

İçerik Hazırlanıyor
User Avatar
(0)
323 Değerlendirme

Değerlendirme

5 Yıldız
4
4 Yıldız
5
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
4.4
9 Değerlendirme
 1. Ufuk İnelbars

  myk sertifikası 7

 2. Zeynep Sıla Yıldız

  alın 14

 3. Cengiz Akdağ

  iyi 6

 4. Eren Erez

  tavsiye ederim 15

 5. Himmet Gümüş

  muhteşem 9

 6. Ayşe Tümke

  izmir emlak belgesi 10

 7. Deniz Çamkıran

  myk kursu 12

 8. ertan süner

  myk kursu 6

 9. Demir Demir

  izmir emlak belgesi 5

Değerlendirme Ekle

Nasıl Yardımı Olabilirim ? Mesaj İçin Tıklayın