Teduway

Son Güncelleme 1 Nisan 2021

Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 MYK

(7 Değerlendirme)
45 öğrenci
Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 MYK

MYK Emlak Danışmanı Eğitimi

Mesleki Yeterlilik Eğitimi.
Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Sertifikası

Myk Emlak Danışmanı Sertifikası

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından yapılan Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye – 5) Teorik Sınavı ve Performans Sınavına Hazırlanmanızı Sağlayacak Eğitim Programıdır.

Emlak Danışmanı mesleğini, yapmak isteyen bireylere nitelik kazandırmak ve çalışmalarda kalitenin artırılması için adayların sahip olması gereken nitelikler kazandırmak için geliştirilmiş bir eğitim programıdır.

Bu eğitim programı sadece Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 sınavlara hazırlık olarak düzenlenmektedir.

Seviye 5
Sorumlu Emlak Danışmanı

Mesleki Yeterlilik Seviye 5 Sorumlu Emlak Danışmanı Sertifikası Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Olan Sertifika.
14 Kasım 2020  Taşınmazın Ticareti Yönetmeliği’ne Göre İşyeri Açmak ve Yetki Belgesi Almak İçin Gerekli Olan Sertifikayı Almanız Mutlaka Gerekmektedir.

MYK Emlak Seviye 5 Sertifikası Almak İçin Bize Ulaşın.

Seviye 4
Emlak Danışmanı

Emlak danışmanı seviye 4 sertifikası emlak danışmanı olarak çeşitli firmalarda çalışabilmek için mutlaka emlak danışmanı sertifikası almanız gerekmektedir. Detaylar için bize ulaşın.

Mesleki Yeterlilik Seviye 4 Sertifikası 14 Kasım 2020 tarihli Taşınmazın Ticareti Yönetmeliği.

GİRİŞ Ulusal yeterliliğin hazırlanmasında, sektör komitelerinde incelenmesinde ve MYK Yönetim Kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe konulmasında temel ölçütler Ulusal Meslek Standartlarının ve Ulusal Yeterliliklerin Hazırlanması Hakkında Yönetmelik’te belirlenmiştir. Ulusal yeterlilikler için temel ölçütler aşağıdaki şekilde tanımlanmıştır: 

a) Ulusal yeterlilikler, ulusal meslek standartları veya uluslararası standartlara dayalı olarak oluşturulur. 

b) Ulusal yeterlilikler katılımcı bir anlayışla hazırlanır ve ilgili tarafların görüş ve katkısı alınır. 

c) Ulusal yeterlilikler, mesleki alana ilişkin iş sağlığı ve güvenliği, çevre ve kalite ile ilgili hususları kapsar. 

d) Ulusal yeterlilikler kullanıcılar tarafından anlaşılacak şekilde yazılır. 

e) Ulusal yeterlilikler hayat boyu öğrenme ilkesi çerçevesinde bireyin kendini geliştirmesini ve meslekte ilerlemesini teşvik eder. 

f) Ulusal yeterlilikler açık veya gizli hiçbir ayrımcılık unsuru içermez. 

g) Ulusal yeterlilikler, bireyin bilgi, beceri ve yetkinliğinin kalite güvencesi dâhilinde ölçülmesini temin eden unsurları içerir.

Emlak Danışmanı Teorik (Test) Sınavı
Nasıl Yapılır?

Çoktan Seçmeli Sınav: A2 birimine yönelik teorik sınav Ek A2-2’de yer alan “Bilgiler” kontrol listesine göre gerçekleştirilir. Teorik sınavda adaylara en az 20 soruluk 4 seçenekli çoktan seçmeli ve her biri eşit puan değerinde yazılı sınav uygulanmalıdır. Çoktan seçmeli sorularla düzenlenmiş sınavda yanlış cevaplandırılan sorulardan herhangi bir puan indirimi yapılmaz. Sınavda adaylara her soru için 1,5 dakika zaman verilir. Yazılı sınavda soruların en az % 70’ine doğru yanıt veren aday başarılı sayılır. Sınav soruları, bu birimde teorik sınav ile ölçülmesi öngörülen tüm bilgi ifadelerini (Ek A2-2) ölçmelidir.

Emlak Danışmanı Pratik (Mülakat) Sınavı Nasıl Yapılır?

(P1) Beceri ve Yetkinlik Uygulamaları: A2 birimine yönelik performansa dayalı sınav Ek A2-2’de yer alan “Beceriler ve Yetkinlikler” kontrol listesine göre gerçekleştirilir. Performans sınavında; beceri ve yetkinlik ifadelerinde yer alan ölçütlere uygun senaryo(lar), bilgi notları ve diğer açıklayıcı dokümanlar kullanılarak, adayların pazarlama stratejisi geliştirme ve iş organizasyonu uygulamalarında; planlama, organizasyon, takip, ikna ve iletişim becerileri, iş kapsamına uygun inisiyatif alma, veri-alan-süreç hakimiyeti gözlemlenecektir. Bu amaçla;  Ek A2-2’de yer alan beceri ve yetkinlik uygulamalarını yapması istenecektir.  Değerlendiriciler gerekli gördükleri noktalarda, belirlenecek kurallara göre sorular sorup açıklamalar isteyebilirler. Performansa dayalı sınavın süresi gerçek uygulama şartlarındaki süreye karşılık gelmelidir. 17UY0333-5/A2 Pazarlama Stratejisi Geliştirme ve İş Organizasyonu Yayın Tarihi: 29/11/2017 Rev. No:00 ©Mesleki Yeterlilik Kurumu, 2017 7 Adayın, performans sınavından başarı sağlaması için kritik adımların tamamından başarılı performans göstermek koşuluyla sınavın genelinden asgari % 70 başarı göstermesi gerekir. Performansa dayalı sınavın süresi, uygulamanın kapsamına göre tespit edilerek sınav kontrol listesinde belirtilir. Performansa dayalı sınav gerçeğine uygun olarak düzenlenmiş çalışma ortamında ve çalışma ekipmanları ile gerçekleştirilir. Beceri ve yetkinlik ifadelerinin (Ek A2-2) tamamı performansa dayalı sınav ile ölçülmelidir.

Buradaki Bilgiler myk.gov.tr adresinden alınmıştır.

63 / 100
User Avatar
(0)
321 Değerlendirme

Değerlendirme

5 Yıldız
4
4 Yıldız
3
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
4.6
7 Değerlendirme
 1. Derya Ulaş

  Çok başarılı bir eğitim

 2. Soner Eryz

  emlakçılık 19

 3. Toprak Gültekin

  emlak 12

 4. Bilal May

  myk sertifikası 8

 5. Mustafa Gün

  alın 16

 6. İsmail Turan

  iyi 18

 7. Ugur Uca

  emlak sertifikası 14

Değerlendirme Ekle

Nasıl Yardımı Olabilirim ? Mesaj İçin Tıklayın