Teduway

Son Güncelleme 16 Ocak 2021

Sterilizasyon Ve Dezenfeksiyon Eğitim Sertifikası

(9 Değerlendirme)
0 öğrenci
Sterilizasyon Ve Dezenfeksiyon Eğitim Sertifikası

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Personeli


Yataklı ve ayakta tedavi kurumları ile ağız ve dış sağlığı merkezlerinde sterilizasyon ve dezenfeksiyon hizmetlerini uygulayan, gerekli tedbirleri alabilen kişidir.

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi, yataklı ve ayakta tedavi kurumları ile ağız ve dış sağlığı merkezlerinde dezenfekte, sterilizasyon ve dezenfeksiyon hizmetlerini uygulayan personelin eğitimi için Üniversiteler tarafından hazırlanan üniversite onaylı sertifikalı eğitim programıdır.
Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi Kursu MEB eğitim programlarından çıkarılmıştır. Üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri tarafından eğitim ve sertifika verilmektedir.

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon; küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerde ve kamu kurumlarındaki bürolarda büro faaliyetlerini yerine getirirken Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon yeterliliği kazandırmayı hedeflemektedir.

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Sertifikası Eğitimi Yeterlilikleri
Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Sertifikası, Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve antisepsi yöntemleri ile ilgili temel düzeyde kurumsal ve uygulamalı bilgi ve beceriye, temel düzeydeki bilgiye ulaşma, değerlendirme ve uygulayabilme bilgisine sahiptir.
Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi, Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve antisepsi ile ilgili konularda sahip olduğu temel bilgi ve becerileri kullanarak ilgili kişi ve kurumları bilgilendirir, düşüncelerini ve sorunlara ilişkin çözüm önerilerini yazılı ve sözlü olarak aktarır
Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Belgesi, Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve antisepsi konusunda görev, hak ve sorumlulukları ile ilgili yasa, yönetmelik, mevzuata, mesleki etik ilkelere, demokrasiye ve insan haklarına uygun davranır, mesleki ve etik değerleri gözeterek çözüm önerileri geliştirir.
Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Kursu, Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve antisepsi konusunda edindiği temel düzeydeki bilgi ve becerileri kullanarak verileri yorumlar ve değerlendirir, verilen görevi bağımsız olarak yürütür, sorunları tanımlar, analiz eder ve çözüm için planlanan çalışmalarda sorumluluk alır ve sorunlara ilişkin çözüm önerilerini uzman olan ve olmayan kişilerle paylaşır.
Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve antisepsi ile ilgili temel düzeyinde bilgisayar yazılımı ile birlikte bilişim ve iletişim teknolojilerini kullanır.
6- Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve antisepsi konusunda edindiği temel düzeydeki bilgi ve becerileri eleştirel bir yaklaşımla değerlendirir ve sorumluluğu altında çalışanların bir proje çerçevesinde gelişimlerine yönelik etkinlikleri yönetir.
Dış görünüm, tavır, tutum ve davranışları ile topluma örnektir ve diğer sağlık disiplinleri ile çalışabilme deneyimine sahiptir.
Öğrenme gereksinimlerini belirleyebilme ve öğrenmesini yönlendirir. Yaşam boyu öğrenme bilincine sahiptir Mesleği ile ilgili güncel bilgileri izler ve meslektaşları ile iletişim kurar.
Toplumsal sorumluluk bilinci ile yaşadığı sosyal çevre için proje ve etkinliklere katkı verir, sağlık alanında toplumun ve dünyanın gündemindeki olayları izler ve gelişmelere duyarlıdır.
Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve antisepsi ile ilgili verilerin toplanması, yorumlanması, uygulanması ve sonuçlarının duyurulması aşamalarında toplumsal, bilimsel, kültürel ve etik değerlere uygun hareket eder.
Kalite yönetimi ve süreçlerine uygun davranır, bu süreçlere katılır, birey ve halk sağlığı, çevre koruma ve iş güvenliği konularında yeterli bilince sahiptir.
Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Sertifikası Eğitiminin Amacı
Sterilizasyon, Dezenfeksiyon ve Antisepsi hayati öneme sahip ve sağlık sektöründe vazgeçilmez işlemlerdir. Hastane infeksiyonları sadece hastalar için değil aynı zamanda çalışan personel için de büyük önem taşımaktadır. Etkili sterilizasyon ve dezenfeksiyon ile hem hastane infeksiyonlarının insidansının düşmesi sağlanırken, hem de dirençli mikroorganizmaların yayılımının önüne geçilecektir. Bu amaçla hastanelerde yirmi dört saat hizmet veren Merkezi Sterilizasyon Ünitelerinde görevli personele çok büyük görev ve sorumluluklar yüklenmektedir. Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Programı ile, temel ve uygulama alanlarında teorik ve teknik eğitim donanımına sahip kişilerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Personeli İstihdam Alanları
Koç Eğitim Sertifika sitemizden eğitime katılarak Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimini başarıyla bitiren kursiyerler mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler sağlık alanında,

Yataklı ve ayakta tedavi kurumları
Her türlü sağlık kurumlarında
Ağız ve dış sağlığı merkezleri vb. yerlerde çalışabilirler.
Sterilizasyon ve dezenfeksiyon Sertifikası Nereden Alınır? Koç Eğitim Sertifika dan hızlı ve güvenli şekilde Sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Sertifikası Eğitim İçeriği
Sterilizasyon ve dezenfeksiyon Eğitimi Hijyen Nedir ?
Ellerin Temizliği Sterilizasyon Sertifikası
Vücut Temizliği Dezenfeksiyon Sertifikası
Sterilizasyon ve dezenfeksiyon Sertifikası İş Hijyeni
Kimyasal Tehlikeler Dezenfeksiyon Sertifikası
Endüstriyel Hijyen Sterilizasyon Sertifikası
Sterilizasyon ve dezenfeksiyon Sertifikası Mevzuatta İş Hijyeni
Mutfak Hijyeni Sterilizasyon Sertifikası
5 S Nedir ? Dezenfeksiyon Sertifikası
Sterilizasyon ve dezenfeksiyon Sertifikası Tertip – Düzen
Temizlik, Süreklilik, Özen Sterilizasyon Sertifikası
5 S Kuralı Uygulaması Dezenfeksiyon Sertifikası
Sterilizasyon ve dezenfeksiyon Sertifikası Personel Hijyeni
Besin Hijyeni 1-2 Sterilizasyon Sertifikası
Gıda Mevzuatı Dezenfeksiyon Sertifikası
Sterilizasyon ve dezenfeksiyon Sertifikası Kimyasal Tehlikeler
Gıda Hijyen Koruma Sterilizasyon Sertifikası
İşletmelerde Hijyen Kuralları Dezenfeksiyon Sertifikası
Sterilizasyon ve dezenfeksiyon Sertifikası Sterilizasyon ve dezenfeksiyon

 

İçerik Hazırlanıyor
User Avatar
(0)
321 Değerlendirme

Değerlendirme

5 Yıldız
5
4 Yıldız
4
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
4.6
9 Değerlendirme
 1. Nurcan Sarıbay

  muhteşem 12

 2. Kadir Kaya

  emlak eğitimi aldım 18

 3. Halit Aslan

  izmir sertifika 17

 4. Levent Boz

  çok iyi sertifika 12

 5. Sinan Büyükyıldırım

  izmir emlak belgesi 14

 6. Durmuş TURAN

  myk sertifikası 15

 7. Hsa İnşaat

  iyi 5

 8. ÖMER DURSUN

  perfect 11

 9. Nadide Demet Dino

  .

Değerlendirme Ekle

Nasıl Yardımı Olabilirim ? Mesaj İçin Tıklayın