online_uzaktan_egitim

Last updated Haziran 7, 2020

Autocad Eğitimi Sertifika Programı

(0 Ratings)
0 students
Autocad Eğitimi Sertifika Programı

Overview

Mesleki Eğitimler Sertifika Programı

Description

Autocad Eğitimi Sertifika Programı

Autocad Eğitimi nedir?

Autocad projelerin üretime geçmeden önce hem 2 boyut hemde 3 boyutlu olarak projelendirildiği ve başta mimarlar ile mühendisler olmak üzere teknisyenler tarafından kullanılan bir programdır. Dünyanın yazılım devlerinden biri olan Autodesk tarafından 1980 li yıllardan günümüze kadar geliştirilmeye devam etmektedir. Kullanım ve öğrenim kolaylığı açısından dünya genelinde kabul görmüştür. Autocad programının kullanım kolaylığı ve nerelerde kullanıldığını ele alırsak autocad basit geometrik şekillerden başlayarak detaylı ve hassas projeler yapılabilir. Kullanıcılar programın üst kısmında bulunan çizmek istediği geometrik şekli seçerek ekranın ortasındaki alana kolayca çizim yapabilirler. Autocad programı mimarı proje ve tasarımda makine ve otomasyon tasarımlarında elektrik sektöründe oldukça yaygındır. Eğitim içeriğinde detalı konu anlatımları uygulamalı komut anlatımları örnek proje çizimlerine sahiptir. Eğer sizde Autocad programını derinlemesine öğrenmek ve bulunduğunuz sektörde 1 adım önde olmak istiyorsanız bu eğitim tam sizlere göre. Eğitimde görüşmek üzere.

 

Autocad Eğitimi kazanımları

Bu kapsamlı eğitim programı ile birlikte herhangi bir ön bilgiye sahip olmadan yani sıfırdan başlayarak Autocad ile tasarım konusunu tüm detaylarıyla birlikte uygulama yaparak öğretiyor olacağız. Autocad eğitimi içerisinde yapacağımız tasarım uygulamaları ile sizlerde pratikler yaparak programın kullanımı, programın içinde tasarımlar oluşturma konusunda hızlıca ilerliyor olacaksınız. Eğitim programı için yüksek motivasyon ile bu programa dahil olursanız, örneğin günde en az 1 saatinizi video izleyip pratik yaparsanız bu programın iyi bir kullanıcısı olabileceğinizi belirtmek isterim. Eğitim içeriği ve sizin çabalarınızla beraber Autocad eğitim programını tamamladığınızda bu konuda çok önemli bir yetkinliği edineceğinize inancım tamdır.

 

Autocad Eğitimi içeriği (KONU BAŞLIKLARI)

DERS İÇERİĞİ

Autocad eğitim programımız kapsamında program içindeki en temel modüller olan sketch, ve 3d tasarım gibi bir çok modülü birlikte görüyor olacağız. İlk olarak programın arayüzü tanıtımı ve giriş kısmını inceleyeceğiz.

2 boyutlu çizim komutları
2 boyutlu çizim örnekleri
İz düşüm ve görünüş çıkarma
3 boyutlu modelleme komutları
3 boyutlu modelleme örnekleri
İçerik kısmını bu şekilde özetleyebiliriz. Sizlerde adım adım sürekliliğinizi sağlayarak motivasyonlu bir şekilde bu eğitimi tamamlayabilirsiniz.

48 uzaktan eğitim saati sürecektir.

 

Neden Autocad öğrenmeliyim?

Tasarımlarda kolaylık sağlayan, hata ve riskleri en aza indirmesi nedeniyle tercih edilen Autocad, ilk kez 1980li yılların başında Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir firma olan Autodesk firması tarafından geliştirilmiştir. Vektör tabanlı bir program olan Autocad’i kullanmak mesleki anlamda birçok yeterliliğe sahip olmanızı sağlayacaktır.  Söz konusu bu tasarım programı, çözünürlükten bağımsız olarak oluşturulan 2 veya 3 boyutlu geometrik şekilli nesnelerin bir veri kümesi olarak açıklanır.

 

Bu eğitim programına kimler katılmalı?

  • Autocad ile tasarım ve çizim yapmak isteyen mühendis ve öğrenciler.
  • Autocad ile Projelerle uğraşan inşaat mühendisleri,
  • Autocad ile sıhhı ve mekanik tesisat projesi çizenler
  • Autocad kullanan teknik ressam ve teknikerler.
  • Autocad çizimleri yapan mimarlar.
  • Autocad le mobilya tasarlayanlar
  • Autocad le endüstriyel tasarım yapmak isteyenlere aktarmayı hedefledik.

 

 

Gerekli bilgi seviyesi ve araçlar nelerdir?

Bilgisayar ve internet bağlantısı
Autocad programı kurulumu
Yetkinliklerini geliştirme isteğiyle birlikte yüksek motivasyon ve çaba

Curriculum

The curriculum is empty

Instructor

User Avatar
(0)
0 Reviews
0 Students
299 Courses