online_uzaktan_egitim

Last updated Kasım 23, 2022

HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası

(0 Ratings)
0 students
HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası

Overview

Laboratuvar Eğitimleri&Sertifikaları

Description

HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası

HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası

HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası deneyimli eğitmenler ve tecrübe odaklı anlatımlarla gerçekleştirilen başarılı bir eğitim serüveni olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda eğitim sertifikası almak adına kayıt yaptıran adayların hemen hepsi için ciddi avantajlardan söz etmek mümkündür. Profesyonel bakış açısıyla hareket etmeyi arzu eden hemen herkes için ideal bir çözüm olarak tercih edilmektedir. Bu bağlamda alacağınız sertifika ile beklentilerinize en iyi şekilde cevap verecek bir yaklaşım benimseyebilirsiniz.

Laboratuvar ve analiz kariyerini başarılı bir şekilde sonuçlandırmak isteyen hemen herkes için ideal bir seçenek olan bu sertifika programı kapsamında beklentilerinize uygun bir çözümden yararlanabilirsiniz. Özellikle de kariyerini laboratuvar çalışmaları alanında sürdürmek isteyenler için kaliteli bir çözüme ulaşmak mümkün olacaktır. Bu nedenle de HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası için vakit kaybetmeden kaydınızı yaptırmanız gerekir.

Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi (HPLC) Eğitimi 

Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi, tıpta, kimyada ve endüstrinin pek çok alanında yaygın bir kullanım alanına sahip analiz yöntemlerinden biridir. Bu eğitimle HPLC cihazı ile ilgili genel bir kullanıcı düzeyinde temel bilgileri edinmiş olmanız amaçlanmıştır.

Öncelikle kromatografiye giriş yaparak,HPLC’nin çalışma prensibi, ekipman özellikleri, avantajları ve dezavantajları, donanım, yazılım ve uygulama alanlarına değineceğimiz bu derste tüm başlıkları detaylandırarak ilerleyeceğiz.

İleride yapacağınız laboratuvar çalışmalarınıza başlarken size kapsamlı bir içerik sunmayı hedefliyoruz. Bu eğitimi tamamladığınızda, HPLC’yi bir analiz yöntemine hazırlayabilir, rutin çalışmalarınızı bireysel olarak sorunsuz bir şekilde yürütebilir, sistemdeki temel bakım ve kontrolleri gerçekleştirebilir, olası problemlere anında müdahale edebilir yetkinliğe sahip olacaksınız.

Tüm konu başlıklarında bir analist olarak izleyeceğiniz adımları görsellerle sizlere sunmaya çalıştık. HPLC’nin kısımları, bu kısımların özellikleri ve çalışma mekanizmaları hakkında bilgi vermenin yanı sıra, bağlantı elemanları ve bileşenlerinin kontrolü ve bakımlarını öğrenecek, ayrıca en çok karşılaşacağınız ekranlarda, en sık kullanacağınız sekmelerle ilgili detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Elde ettiğiniz sonuçları raporlayabilmeniz için uygulanması gereken işlem basamakları da ayrıca sunulmuştur.

HPLC Kullanım Alanları

Endüstride ArGe ve kalite çalışmalarında, tıp ve biyoloji araştırmalarında, akademik çalışmalarınızda, sertifikasyon, kontrol ve izleme çalışmaları yapan akredite laboratuvarlar gibi pek çok alanda yaygın olarak kullanılan HPLC, özellikle termal kararlılığı olmayan bileşenlerin tespitinde önemli bir yere sahiptir. HPLC’de edineceğiniz bu deneyim, sizi alanınızda bir adım daha öne çıkaracaktır.

HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası ile Elde Edilecek Yetkinlikler

Eğitim ve sertifika programı kapsamında katılımcıların daha başarılı bir süreç tamamlamaları hedeflenmektedir. Bu çerçevede amaç tamamen eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanması olarak kabul edilmektedir. Peki, eğitim sürecinde katılımcılara neler sunulmaktadır? İşte eğitim sürecinde mutlaka dikkat edilmesi gerekenler!

  • Kromatografi ve Spektroskopi Tanımlamaları
  • Genel Bileşenlerin Öğrenilmesi
  • Detektör Kullanımı ile Genel Prensiplerin Öğrenilmesi
  • Sorun Giderme Yaklaşımları Benimsenmesi
  • HLPC Sistemi ile alakalı Numune Hazırlama, Analiz ve Temizlik Süreçleri

Tüm bu süreç titiz bir şekilde gerçekleştirilirken amaç tamamen eğitimin başarı odaklı bir şekilde tamamlanmasıdır. Siz de bu konuda en iyiyi hedefleyerek kalite odaklı bir yaklaşım benimsemeyi tercih edebilirsiniz.

Eğitim Sürecin Kimler Katılmalı?

Eğitim süreci, analiz ve laboratuvar çalışmaları kapsamında başarılı olmayı arzu eden hemen herkes için çok çok değerlidir. Bu kapsamda dikkat edilmesi gereken en önemli husus sürecin profesyonel bir şekilde yönetilmesidir. İlaç, gıda, kozmetik ve laboratuvar gibi pek çok alanda çalışanlar için bu süreç oldukça değerlidir. Üstelik analiz çalışmalarının titiz bir şekilde tamamlanması adına da önemli çözümler geliştirilmektedir. O halde siz de beklentilerinize cevap verecek bir yaklaşım için mutlaka sertifika programına kayıt yaptırmalısınız.

HPLC EĞİTİM İÇERİĞİ

Kromatografinin temelleri,
HPLC çalışma prensibi,
HPLC kullanım alanları,
HPLC’nin uygulamada sağladığı avantaj ve dezavantajlar,
HPLC’nin modülleri,
Cihaz bakımı,
Örnek ve mobil faz hazırlanmasında temel kurallar,
Yazılım ekranında çalışma adımları,
Analiz metodu oluşturulması,
Dataların işlenmesi ve raporlama,
Örnek HPLC uygulamaları

Curriculum

The curriculum is empty

Instructor

User Avatar
(0)
0 Reviews
0 Students
299 Courses