teduway.com’da Alacağınız Eğitim Hizmetleri İçin Mesafesli Satış Sözleşme Aşağıda Suınulmuştur.

MADDE 1- TARAFLAR

İşbu sözleşmenin uygulanmasında ve yorumlanmasında aşağıda yazılı terimler karşılarındaki yazılı açıklamaları ifade edeceklerdir. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu (Şirketler için) Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) kapsamında iş bu sözleşme taraflar arasında yapılmıştır. Ticari veya mesleki faaliyetleri kapsamında müşterisine hizmet sunan şirket bundan sonra teduway.com olarak anılacaktır. Hizmet Sağlayıcının sunduğu bir hizmeti edinen, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişi bundan sonra KATILIMCI olarak anılacaktır. Hizmet Sağlayıcı’ya ait internet sitesi bundan sonra onlineuzaktanegitim.com ve onlineuzaktanetgitim.com olarak anılacaktır.

1.1 HİZMET SUNAN ‘ teduway.com’

EZEMET ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ ELEKTRONİK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ.

Adres: İsmet Katpan Mah. 1371 Sokak No:5 Kat:4 Konak-İZMİR

Mersis No : 4125355525491236

Telefon: 0232 7002227

E-posta: info@teduway.com.

1.2. HİMETİ KULLANAN ‘ KATILIMCI ‘

Katılımcı olarak teduway.com veya www.teduway.com online eğitim sitesine üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır. (Bundan sonra KATILIMCI olarak anılacak.)

Bundan böyle teduway.com ve KATILIMCI “Taraflar” olarak anılacaktır.

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, Katılımcı ‘nın teduway.com www.teduway.com internet sitelerinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU EĞİTİM, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

3.1- Sözleşme konusu hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri

3.2- Ödeme İşlemleri Kredi Kartı veya teduway.com hesap numaralarına yapılan Eft/Havale ile gerçekleşir.

3.3- Dijital eğitim içerikleri satın alma prosedürleri tamamladığı anda devreye girer, KATILIMCI hizmeti almış olur.

3.4 – İade Prosedürü:

Katılımcı’ nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile katılımcı’ ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, ödeme seçeneklerine ilişkin iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

a) Kredi Kartı ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, Katılımcı ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka katılımcı’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. teduway.com bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların katılımcı’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Katılımcı’ nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve Katılımcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda teduway.com, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Katılımcı’ ya nakit para ile ödeme yapamaz. teduway.com, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, teduway.com ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Katılımcı’ ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, teduway.com’in Banka’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

Katılımcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

b) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü İade, Katılımcı ‘dan banka hesap bilgileri istenerek, Katılımcı ‘nın belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır. teduway.com bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.

Havale/EFT yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda teduway.com, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Katılımcı ‘ya nakit para ile ödeme yapamaz. teduway.com, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, teduway.com ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Katılımcı ‘ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Katılımcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

3.5- Teslimat Şekli

Sözleşmeye konu hizmet dijital eğitim içerik hizmeti olduğu için, Katılımcı satın alım işlemini yaptığı an hizmetten faydalanmaya başlayabilir. Dijital Eğitimi başarıyla tamamladığı takdirde eğitim türüne göre başarı belgesi e-mail adresine iletilir.

3.6- Milli Eğitim Bakanlığı Sınavları, Sınav Ücretleri.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika programlarında Katılımcı, teduway.com’ in irtibatta olduğu ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirtilen tarih ve saat’ de yapılacak sertifika sınav merkezinde hazır olması gerekmektedir, herhangi bir nedenden dolayı sınava gelemeyen katılımcılar için Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları sınav yönetmeliği uyarınca işlem yapılır. Yapılan sınavlarda başarılı olan kursiyerler teduway.com’e ait web sitesinde ilan edilir, başarılı olan kursiyerlere sertifikaları 15 ila 30 gün içerisinde TÜKETİCİNİN sistem üzerinden girdiği adrese kargo gönderimi yapılacak ve aşağıdaki ilgili adres alanları güncellenerek sözleşmenin yeni bir parçasını oluşturulacaktır.

Sınav adresi:

Sınav saati:

Sınav salonu:

Sertifika gönderilecek adres :

Paketleme, kargo ve teslim masrafları Katılımcı tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti 8,90-TL olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir. Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, Katılımcı ‘nın yukarıda belirtilen adresine teslim edilecektir. Teslim anında Katılımcı ‘nın adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, Katılımcı ‘nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden teduway.com sorumlu olmayacaktır. teduway.com, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.

MADDE 4- CAYMA HAKKI

Katılımcı, teduway.com ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise Katılımcı ‘nın veya Katılımcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak Katılımcı, sözleşmenin hazırlanmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER

5.1- Katılımcı, www.teduway.com ve www.teduway.com internet sitelerinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2- Sözleşme konusu ürün, Katılımcı ‘dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden teduway.com sorumlu tutulamaz.

5.3- teduway.com, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

5.4- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin Katılımcı ‘nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, teduway.com ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.5- 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

MADDE 6- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; Türk Mahkemeleri yetkili olup; uygulanacak hukuk Türk Hukuku’dur. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olmak üzere her yıl Gümrük ve ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar olan ihtilaflar için Katılımcı işleminin yapıldığı veya Katılımcı ikametgahının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise Katılımcı işleminin yapıldığı veya Katılımcı ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri Yetkili olacaktır.

MADDE 7- BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ

İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, mevzuatta sayılan zorunlu haller dışında, e-mail aracılığıyla yapılacaktır. Alıcı, işbu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda Satıcı’nın resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Siparişin gerçekleşmesi durumunda Katılımcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI :

KATILIMCI :

Tarih :