Mini MBA-İşletme Yönetimi ve Yöneticiliği Sertifika Programı

Mini MBA-İşletme Yönetimi ve Yöneticiliği Sertifika Programı2023

0 Comments

Mini MBA-İşletme Yönetimi ve Yöneticiliği Sertifika Programı 2023 Mesleki Eğitimler Sertifika Programı

Description

Mini MBA İşletme Yönetimi ve Yöneticiliği, katılımcılara İşletme Yönetimi ve Yöneticiliği için gerekli kavram ve terimlerin tanıtılması adına hazırlanmıştır. Kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlamak isteyen kişiler için hazırlanmıştır.

MİNİ MBA İŞLETME YÖNETİMİ ve YÖNETİCİLİĞİ SERTİFİKALI EĞİTİM PROGRAMI

Mini MBA İşletme Yönetimi ve Yöneticiliği Sertifikası

Mini MBA İşletme Yönetimi Nedir?  Mini MBA İşletme Yönetimi Eğitimi Neden Gereklidir ?

Mini MBA İşletme Yönetimi ve Yöneticiliği, katılımcılara İşletme Yönetimi ve Yöneticiliği için gerekli kavram ve terimlerin tanıtılması adına hazırlanmıştır. Kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlamak isteyen kişiler için hazırlanmıştır.

MİNİ MBA (İŞLETME YÖNETİMİ ve YÖNETİCİLİĞİ) UZMANLIĞI EĞİTİMİ

İş dünyasında rekabet gittikçe büyürken, eğitimli iş arayan sayısı da aynı oranda artış gösteriyor. Bunun sonucunda ise, her sektörde iş arayan ve birbirine rakip olan kişilerin ön plana çıkabilmek ve iyi bir kariyer edinebilmek için bazı yetkinliklerini ön plana çıkarması gerekiyor. Özellikle de yönetim kadrosunda olmak isteyen kişiler için bu çok daha zorlu bir durum. Dolayısıyla bazı programlar aracılığıyla işletme yönetimi konusunda bireylere uzmanlık kazandırmak amaçlanıyor. Lisansüstü yeterlilik derecesi veren Mini MBA programı ise, öğrencileri işletme yönetimi sorumluluğu konusunda eğitebilmeyi hedefliyor.

Mini MBA Eğitiminin Önemi

İşletmelerin yönetim kadrolarında yer almak isteyen bireylerden öncelikle iyi bir özgeçmiş bekleniyor. Özellikle de günümüz şartlarında eğitim önemli bir konu hale geldiği için, kariyer odaklı eğitim alan bireyler rekabetçi ortamlarda daha çok ön plana çıkma şansına sahip oluyorlar. Bu eğitim programlarını da herhangi bir okula ya da kursa gitmeden online olarak almak mümkün. Bunu gerçekleştiren uzaktan eğitim sistemi ise, MBA yapmak için yeterli vakti olmayan ve kariyerinde yükselmeyi hedefleyen bireylere çeşitli platformalar üzerinden eğitim alma olanağı sunuyor.

Eğitim İçeriği

Mini MBA programlarında öğrencilere genel olarak; pazarlama, istatistik, muhasebe, finansal tabloları çözümleme ve yorumlama, girişimcilik, üretim planlaması, Kobiler, kalite yönetimi, satın alma yönetimi, işletme bilimi, performans yönetimi ve değerlendirme süreci, ekip yönetimi ve takım çalışması, mülakat teknikleri ve işe alım sürecinde yapılması gerekenler, satış teknikleri, müşteri ilişkileri, ekonomi, finans, iletişim, insan kaynakları gibi konularda eğitim veriliyor. Dersler sonunda yapılacak sınav sonrasında yeterli puanı alıp başarılı olan öğrenciler ise sertifika almaya hak kazanıyor.

Uzaktan Eğitimin Avantajları

Oldukça detaylı bilgilerin öğrencilere aktarıldığı uzaktan eğitim sistemi, yöntem açısından farklılık gösterse de içerik ve sağladığı faydalar bakımından örgün eğitimden herhangi bir farklılık taşımıyor. Hatta birçok açıdan çok daha avantajlı oluyor. Özellikle de çalışanlar veya yaşadığı bölgeye yakın eğitim kurumu olmayan kişiler için. Ayrıca bireyler istedikleri an ders dinleme ve öğrenme imkânına sahip olduklarından, psikolojik açıdan da daha pozitif hale gelerek derslerden çok daha fazla verim alabiliyorlar.

 1. PERFORMANS YÖNETİMİ VE DEĞERLENDİRMESİ EĞİTİMİ
 2. TAKIM ÇALIŞMASI EĞİTİMİ
 3. ZAMAN YÖNETİMİ EĞİTİMİ
 4. İŞ ORGANİZASYONU EĞİTİMİ
 5. TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ EĞİTİMİ
 6. MOTİVASYON VE YÖNETİMİ EĞİTİMİ
 7. MÜLAKAT TEKNİKLERİ VE İŞE ALIM SÜRECİ EĞİTİMİ
 8. İLETİŞİM TEKNİKLERİ EĞİTİMİ
 9. ETKİN YÖNETİM VE LİDERLİK EĞİTİMİ
 10. İLERİ SATIŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ
 11. PAZARLAMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ
 12. TOPLANTI YÖNETİMİ EĞİTİMİ
 13. STRES YÖNETİMİ EĞİTİMİ
 14. İMAJ YÖNETİMİ EĞİTİMİ
 15. MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ EĞİTİMİ
 16. YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI
 17. STRATEJİK PLANLAMA EĞİTİMİ
 18. BEDEN DİLİ VE ETKİLİ İLETİŞİM  EĞİTİMİ

EĞİTİM SÜRESİ: 150 Uzaktan Eğitim Saati Sürecektir.