Solidworks Eğitimi Sertifika Programı

Solidworks Eğitimi Sertifika Programı2023

0 Comments

Solidworks Eğitimi Sertifika Programı 2023 Mesleki Eğitimler Sertifika Programı

Description

Solidworks Eğitimi Sertifika Programı

 

Solidworks Eğitimi nedir?

Solidworks mühendislik alanında yoğun olarak kullanılan yazılımlardan birisidir. Bilgisayar destekli tasarımın yanı sıra bilgisayar destekli imalat ve analiz gibi birçok modülü içerisinde bulundurmakla birlikte endüstriyel alanda büyük kullanıma ve üne sahip bu program 1997’de Dassault Systemes tarafından satın alınarak günümüze kadar gelmiştir. Sahip olduğu ek modüller ile tasarımdan üretim aşamasına kadar tüm desteği sunmaktadır. Yani bir parçanın çizimini tasarımını yapabilirsiniz. Parçanızın işletme koşulları altındaki dayanımlarını görmek için analiz yapabilirsiniz. Ve eğer parçanız talaşlı imalat ile üretilecekse bütün cam işlemlerini yürütebileceğiniz bir ortam sunmaktadır. Solidworks programını kullanabiliyor olmak Solidworks programı ile birlikle tasarımı ortaya koyabiliyor olmak ve bu yetkinliğe sahip olmak bu konuları öğrenmek sizlere büyük bir ayrıcalık kazandıracaktır. Bu eğitim programını tamaladığınızda sizlerde bu ayrıcalığa sahip olmuş olacaksınız.   

Solidworks Eğitimi kazanımları

Solidworks eğitimi içerisinde yapacağımız tasarım uygulamaları ile sizlerde pratikler yaparak programın kullanımı, programın içinde tasarımlar oluşturma konusunda hızlıca ilerliyor olacaksınız. Eğitim programı için yüksek motivasyon ile bu programa dahil olursanız, örneğin günde en az 1 saatinizi video izleyip pratik yaparsanız bu programın iyi bir kullanıcısı olabileceğinizi belirtmek isterim. Eğitim içeriği ve sizin çabalarınızla beraber Solidworks eğitim programını tamamladığınızda bu konuda çok önemli bir yetkinliği edineceğinize inancım tamdır.

 

Solidworks Eğitimi 

DERS İÇERİĞİ

Solidworks eğitim programımız kapsamında program içindeki en temel modüller olan sketch, 3d tasarım, yüzey, serbest yüzey, sac parça tasarımı gibi bir çok modülü birlikte görüyor olacağız. İlk olarak programın arayüzü tanıtımı ve giriş kısmını inceleyeceğiz.

Sonrasında iki boyutlu tasarım komutlarının kullanımı uygulamalı olarak işlieceğiz. İki boyutlu çizimlerle nasıl 3 boyutlu tasarımlar oluştururuz onu inceliyor olacağız. Parça tasarımı sonrası montajla ilgili çalışmaları bu modül içinde yapacağız. Yüzey modülüyle ilgili bütün detaylara bakıyor olacağız. Teknik resim oluşturmayla ilgili örneklere giriş yapacağız. Serbest yüzey tasarım modülüyle birlikte sac parça tasarım modülünü uygulamalı olarak inceleyeceğiz. Çizdiğimiz parçalara görsellik eklemek için render modülünde uygulama yapıyor olacağız.

İçerik kısmını bu şekilde özetleyebiliriz. Sizlerde adım adım sürekliliğinizi sağlayarak motivasyonlu bir şekilde bu eğitimi tamamlayabilirsiniz.

70 uzaktan eğitim saati sürecektir. 

 

Neden Solidworks öğrenmeliyim?

Eğer böyle bir soru aklınıza gelirse havacılık ve uzay sanayi ile otomotiv, imalat sektörünün vazgeçilmez tasarım programı olan Solidworks birçok farklı alanda bir çok dev ana sanayi dev şirketleri ve bunların yan sanayi olan şirketler tarafından aktif olarak kullanılan bir yazılımdır. Solidwoks havacılık ve uzay sanayi ile otomotiv, imalat sektörler başta olmak üzere birçok alanda kullanılan ileri seviye bir mühendislik yazılımıdır. Bu programı öğrenmek ve bu programı kullanabilmek mesleki açıdan önemli bir adım olacaktır. Bizde sizlere bu eğitim aracılığıyla solidworks programını kullanabilmek ve bu şirketlerde çalışabilecek seviyeye getirmeyi amaçlıyoruz.

 

Bu eğitim programına kimler katılmalı?

Makine otomotiv mekatronik endüstri elektronik ve benzer bölümlerde okuyan mühendislik ve teknikerlik öğrencileri ve mezunları.

Endüstriyel ürün tasarımcıları ve tasarım konusunda kendini geliştirnek isteyen kişiler.

Farklı cad programlarını kullanan ve bunlara Solidworks programını ve tasarım mühendisliğiyle ilgili bilgiler eklemek isteyenler.

Cad programlarıyla birlikte tasarım ile tanışmak isteyen  ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen herkese.

Tasarım mühendisi olarak kariyerine başlamak isteyenler ve bu alanda kariyer yapmak isteyenlere aktarmayı hedefledik.

 

Gerekli bilgi seviyesi ve araçlar nelerdir?
Bilgisayar ve internet bağlantısı
Catia V5R20 programı kurulumu
Yetkinliklerini geliştirme isteğiyle birlikte yüksek motivasyon ve çaba